Recenzja – Sleek Makeup Brow Kit

Recenzja zestawu do modelowania brwi

Sleek Makeup Brow Kit  – kolor Light

Brwi to bardzo ważny element makijażu, któremu warto poświęcić więcej czasu. Na rynku kosmetycznym mamy do wyboru szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do tego celu: cienie, korektory, specjalne flamastry, kredki, utrwalające woski i żele.

Niestety natura obdarzyła mnie dość jasnymi i rzadkimi brwiami, dlatego też zawsze poświęcam im szczególną uwagę, aby je poskromić i nadać im odpowiedni kształt. Na co dzień używam kredki, bądź matowych cieni do powiek. Jednak ciągle dążę do ideału i poszukuję swojego idealnego kosmetyku, który nada mi upragniony efekt. Kupując zestaw do modelowania brwi Sleek Makeup Brow Kit miałam nadzieję, że trafiłam na ten jedyny… 

Na rynku Polskim dostępne są dwie wersje kolorystyczne Dark i Light. Po obejrzeniu zdjęć w internecie zdecydowałam się na kolor Light, ponieważ  jestem blondynką i kolor cienia wydawał się naturalny, lekko szary. 

P1060629Opakowanie jest typowe dla Sleek’a. Czarna, solidna i  elegancka kasetka z lusterkiem. 

P1060649

 Warto wspomnieć, że produkt ważny jest od otwarcia 18 miesięcy.  

P1060632

Zestaw zawiera jasny, matujący cień i  ciemniejszy o kilka tonacji wosk. Dołączone są dwa pędzelki: skośny i koci języczek oraz mini pęsetka. Dla osób początkujących dołączone akcesoria mogą być przydatnym upominkiem. Mnie jednak pędzelki nie przekonały. Pęsetka doskonale sprawdza się przy usuwaniu maleńkich włosków.

P1060637

KOLORYSTYKA niestety mnie rozczarowała. Cień jest bardzo jasny i mało widoczny na brwiach, natomiast wosk „wpada” w rudy odcień. Szczególnie widać to na zdjęciach, gdyż aparat wyłapuje tylko ciepłe kolory.  

P1060645

PIGMENTACJA jest dość mocna i należy uważać aby nie przesadzić z aplikacją, szczególnie że charakteryzuje się dość miękką konsystencją.

P1060643

Z cienia jestem nawet zadowolona, ale nadaje się tylko do makijażu dziennego. Ładnie rozprowadza się na skórze, dodając brwiom delikatne tło. Niestety tło to za mało,gdyż potrzebuję produktu, który poprawi ich kształt. Kolor jest tak jasny, że na zdjęciach go w ogóle nie widać.

W przypadku wosku, to jestem kompletnie rozczarowana. Pierwszy raz mam z nim do czynienia i na początku myślałam, że muszę się oswoić z tą tłustą konsystencją. Kolor ewidentnie odróżnia się od koloru brwi. Widać, że brwi są „podrasowane” i przez to nie wygląda naturalnie. Produkt nie nakłada się równomiernie i w ciągu dnia się ściera, tworząc dziury. Już po krótkim czasie włoski wracają na swoje miejsce i wyglądają na nieułożone. 

P1060656Plusy:

* bardzo ładne i solidne opakowanie z lusterkiem

* dołączone akcesoria

*  dobra pigmentacja

* cień nie pyli się

Minusy:

* nienaturalny efekt ( szczególnie widać to na zdjęciach)

*  aparat wydobywa tylko ciepłe tonacje i na zdjęciach brwi wyglądają na rude

* produkt nie jest trwały, ściera się w ciągu dnia

* wosk nie układa włosków trwale

* cień jest zbyt jasny i nie nadaje się do nadania odpowiedniego kształtu brwiom 

* cena 34,99 zł  jest zbyt wysoka 

PODSUMOWANIE:

Ten produkt nie przekonał mnie do siebie, na razie zostanę przy moich dotychczasowych kosmetykach (cieniach i kredce essence), które wyglądają naturalnie, zdecydowanie odpowiadają mi kolorystycznie oraz utrzymują się prze cały dzień. 

Moja ocena:

ocena sleek brown kit

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.